ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΛΕΩΦΟΡΕΙΩΝ 2022 - 2023

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ 1

Από το εκκλησάκι «Μετανοείτε» δεξιά προς τα εκπαιδευτήρια «Γείτονα», στη συνέχεια Σχολή Ευελπίδων, στα φανάρια αριστερά προς τη Βάρης – Κορωπίου. Διασχίζουμε τη Βάρης – Κορωπίου και κατευθυνόμαστε προς την οδό Παπαγιαννοπούλου στα Θερμοκήπια, όπου το λεωφορείο ακολουθεί την οδό Αθηνάς και φτάνει στο τέλος της όπου υπάρχει αδιέξοδο. Στο αδιέξοδο κάνει αναστροφή και κατευθύνεται προς το parking του JUMBO, το οποίο και διασχίζει για να συναντήσει την οδό Παπαγιαννοπούλου. Το λεωφορείο ακολουθεί πορεία προς την πλατεία της Σκάρπιζας. Επιστροφή στη Βάρης – Κορωπίου όπου στα φανάρια κάνει αριστερά, περνάει τα τούνελ και στη συνέχεια στο πρώτο φανάρι δεξιά. Στην πρώτη διασταύρωση το λεωφορείο μετακινείται αριστερά προς το εκκλησάκι «Μετανοείτε» και παίρνει το δρόμο άφιξής του στο σχολείο.

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ 2

ΞΕΡΕΑΣ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ – ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ – ΑΜΠΕΛΩΝΑΣ – ΑΓΙΑ ΜΑΡΙΝΑ – ΠΕΙΡΑΙΩΣ – ΚΕΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ – ΚΙΤΣΙ – ΣΧΟΛΕΙΟ.

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ 3

Το λεωφορείο ξεκινάει από τη στάση “CORNER”, διανύει την Αγίου Δημητρίου και κατευθύνεται προς την παραλιακή Λεωφόρο Σουνίου. Στη συνέχεια, δεξιά στη Λεωφόρο Αγίας Μαρίνας, φτάνει πάλι στη στάση “CORNER” και αριστερά κατευθύνεται προς την οδό Παπαγιαννοπούλου που οδηγεί στο σχολείο.

ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ 4

Το λεωφορείο ξεκινά από την περιοχή Φυτώριο της Αγίας Μαρίνας. Στη συνέχεια δεξιά στη Λεωφόρο Σουνίου και στα φανάρια της Λεωφόρου δεξιά της Λουμπάρδας ακολουθεί πορεία προς ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ – ΧΑΝΙΩΝ – ΤΑΞΙΑΡΧΩΝ – ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ με κατάληξη στο σχολείο.

Υπεύθυνοι για τα δρομολόγια των Λεωφορείων 1 και 3

θα είναι το ταξιδιωτικό γραφείο “SARONIC TOURS” που εδρεύει στην Κερατέα.

Υπεύθυνος για τα δρομολόγια των Λεωφορείων 2 και 4

θα είναι ο κ. Κολιαδήμας Κωνσταντίνος (τηλ. Επικοινωνίας 6975 889 037)